Stackpole Electronics Inc ASRM1JA10R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 616 ratings
ASRM1JA10R0 main image
Model Number
ASRM1JA10R0
Datasheet
ASRM1JA10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 920
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ASRM
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)