Stackpole Electronics Inc ASRM12JT33R0 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 704 ratings
ASRM12JT33R0 main image
Model Number
ASRM12JT33R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
ASRM12JT33R0 PDF
Description
RES 33 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
ASRM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)