Stackpole Electronics Inc ASR1JB47K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 805 ratings
ASR1JB47K0 main image
Model Number
ASR1JB47K0
Datasheet
ASR1JB47K0 PDF
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)