Stackpole Electronics Inc ASR1JB39K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 742 ratings
ASR1JB39K0 main image
Model Number
ASR1JB39K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
ASR1JB39K0 PDF
Description
RES 39K OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
ASR
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
39 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)