Stackpole Electronics Inc ASR14JB2K20 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 862 ratings
ASR14JB2K20 main image
Model Number
ASR14JB2K20
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
ASR14JB2K20 PDF
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
ASR
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)