Solid State Inc. BZY93C22 (1 Box)
4.5 667 ratings
BZY93C22 main image
Model Number
BZY93C22
Datasheet
BZY93C22 PDF
Description
DO4 20 WATT ZENER DIODES
In Stock : 6931
Series
BZY93
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
22 V
Tolerance
±5.68%
Power - Max
20 W
Impedance (Max) (Zzt)
1.8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 15 V
Operating Temperature
175°C (TJ)