Solid State Inc. 30KP110CA In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 613 ratings
30KP110CA main image
Model Number
30KP110CA
Manufacturer
Solid State Inc.
Datasheet
30KP110CA PDF
Description
30KW TVS BIDIRECTIONAL
In Stock : 488
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Solid State Inc.
Series
30KP
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
178V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
168A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)