Siemens CLMSD03480 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 671 ratings
CLMSD03480 main image
Model Number
CLMSD03480
Manufacturer
Siemens
Datasheet
CLMSD03480 PDF
Description
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,N4X
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Siemens
Series
Class CLM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
480VAC
Contact Form
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current)
60 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Features
Auxiliary Contacts
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
Must Operate Voltage
408 VAC