Sharp Microelectronics PR26MF12NSZF Bulk sales (1 piece or more)
4.6 605 ratings
PR26MF12NSZF main image
Model Number
PR26MF12NSZF
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
PR26MF12NSZF PDF
Description
SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-120V
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
PR26MF
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Output Type
AC
Voltage - Input
1.2VDC
Voltage - Load
0 V ~ 120 V
Load Current
600 mA
Termination Style
PC Pin
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads