Sharp Microelectronics PQ018EN5MZZH Bulk sales (1 piece or more)
4.9 832 ratings
PQ018EN5MZZH main image
Model Number
PQ018EN5MZZH
Datasheet
PQ018EN5MZZH PDF
Description
IC REG LINEAR 1.8V 500MA TO263
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Current - Output
500mA