Sharp Microelectronics LS044Q7DH01-DU Bulk sales (1 piece or more)
4.7 843 ratings
LS044Q7DH01-DU main image
Model Number
LS044Q7DH01-DU
Datasheet
LS044Q7DH01-DU PDF
Description
LCD TFT 4.4" 320X240
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Monochrome
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
4.4" (111.76mm)
Viewing Area
90.80mm W x 68.40mm H
Backlight
Dot Pixels
320 x 240 (QVGA)
Interface
I²C
Dot Pitch
0.28mm W x 0.28mm H