Sharp Microelectronics LS044Q7DH01 (1 Tray)
4.5 896 ratings
LS044Q7DH01 main image
Model Number
LS044Q7DH01
Datasheet
LS044Q7DH01 PDF
Description
LCD TFT 4.4" 320X240
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Packaging
Tray
Product Status
Active
Display Type
Monochrome
Display Mode
Reflective
Touchscreen
Diagonal Screen Size
4.4" (111.76mm)
Viewing Area
90.80mm W x 68.40mm H
Backlight
Without Backlight
Dot Pixels
320 x 240 (QVGA)
Interface
Serial
Graphics Color
Black
Background Color
White
Dot Size
Dot Pitch
0.28mm W x 0.28mm H