Sharp Microelectronics LS013B7DH06-DU Bulk sales (1 piece or more)
4.9 880 ratings
LS013B7DH06-DU main image
Model Number
LS013B7DH06-DU
Datasheet
LS013B7DH06-DU PDF
Description
LCD TFT 1.28" 128X128 FPC
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transflective
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Viewing Area
23.81mm W x 23.81mm H
Backlight
Without Backlight
Dot Pixels
128 x 128
Interface
Serial
Dot Pitch
0.19mm W x 0.19mm H