Sharp Microelectronics LS013B7DH03-DU Bulk sales (1 piece or more)
4.9 699 ratings
LS013B7DH03-DU main image
Model Number
LS013B7DH03-DU
Datasheet
LS013B7DH03-DU PDF
Description
LCD TFT 1.28" 128X128 FPC
Display Type
TFT - Monochrome
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Viewing Area
23.04mm W x 23.04mm H
Backlight
Dot Pixels
128 x 128
Interface
I²C
Dot Pitch
0.18mm W x 0.18mm H