Sharp Microelectronics LS013B4DN04 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 668 ratings
LS013B4DN04 main image
Model Number
LS013B4DN04
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LS013B4DN04 PDF
Description
LCD TFT 1.35" 96X96 FPC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Monochrome
Display Mode
Reflective
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Viewing Area
24.19mm W x 24.19mm H
Backlight
Without Backlight
Dot Pixels
96 x 96
Interface
Serial
Graphics Color
Black
Background Color
Gray
Dot Size
Dot Pitch
0.25mm W x 0.25mm H