Sharp Microelectronics LS012B7DH02 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 728 ratings
LS012B7DH02 main image
Model Number
LS012B7DH02
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LS012B7DH02 PDF
Description
DISPLAY LCD TFT
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.2" (30.48mm)
Viewing Area
Backlight
Dot Pixels
240 x 240
Interface
Serial
Graphics Color
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.13mm W x 0.13mm H