Sharp Microelectronics LQ231U1LW31 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 619 ratings
LQ231U1LW31 main image
Model Number
LQ231U1LW31
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LQ231U1LW31 PDF
Description
LCD TFT 23.1" 1600X1200 UXGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
23.1" (586.74mm)
Viewing Area
470.40mm W x 352.80mm H
Backlight
LED - White
Dot Pixels
1600 x 1200 (UXGA)
Interface
LVDS
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.29mm W x 0.29mm H