Sharp Microelectronics LQ201U1LW32 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 886 ratings
LQ201U1LW32 main image
Model Number
LQ201U1LW32
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LQ201U1LW32 PDF
Description
LCD TFT 20.1" 1600X1200 UXGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
20.1" (510.54mm)
Viewing Area
408.00mm W x 306.00mm H
Backlight
LED - White
Dot Pixels
1600 x 1200 (UXGA)
Interface
LVDS
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.26mm W x 0.26mm H