Sharp Microelectronics LQ150X1LW94 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 614 ratings
LQ150X1LW94 main image
Model Number
LQ150X1LW94
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LQ150X1LW94 PDF
Description
LCD TFT 15.0" 1024X768 ASV
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
15" (381.00mm)
Viewing Area
304.10mm W x 228.10mm H
Backlight
LED - White
Dot Pixels
1024 x 768 (XGA)
Interface
LVDS
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.30mm W x 0.30mm H