Sharp Microelectronics LQ121S1DG81 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 831 ratings
LQ121S1DG81 main image
Model Number
LQ121S1DG81
Datasheet
LQ121S1DG81 PDF
Description
LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Viewing Area
246.00mm W x 184.50mm H
Backlight
LED - White
Dot Pixels
800 x 600 (SVGA)
Interface
Parallel, 18-Bit (RGB)
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.31mm W x 0.31mm H