Sharp Microelectronics LQ104S1DG21 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 756 ratings
LQ104S1DG21 main image
Model Number
LQ104S1DG21
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LQ104S1DG21 PDF
Description
LCD TFT 10.4" 800X600 SVGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Viewing Area
211.20mm W x 158.40mm H
Backlight
CCFL
Dot Pixels
800 x 600 (SVGA)
Interface
Parallel, 18-Bit (RGB)
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.26mm W x 0.26mm H