Sharp Microelectronics LQ101K1LY05 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 826 ratings
LQ101K1LY05 main image
Model Number
LQ101K1LY05
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
LQ101K1LY05 PDF
Description
LCD TFT 10.1" 1280X800 WXGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Touchscreen
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Viewing Area
216.96mm W x 135.60mm H
Backlight
LED - White
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Interface
LVDS
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Dot Size
Dot Pitch
0.17mm W x 0.17mm H