Sharp Microelectronics GP2W1001YP Bulk sales (1 piece or more)
4.9 719 ratings
GP2W1001YP main image
Model Number
GP2W1001YP
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
GP2W1001YP PDF
Description
IRDA MODULE 115.2KBPS 10SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Data Rate
115.2kbs (SIR)
Voltage - Supply
2.7 V ~ 5.5 V
Idle Current, Typ @ 25°C
200 nA
Link Range, Low Power
20cm, 1m
Orientation
Side View
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size
10.0mm x 4.4mm x 3.5mm