Sharp Microelectronics GP1UE27RK00F Bulk sales (1 piece or more)
4.9 870 ratings
GP1UE27RK00F main image
Model Number
GP1UE27RK00F
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
GP1UE27RK00F PDF
Description
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 8M
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Sensing Distance
8m
B.P.F. Center Frequency
40.0kHz
Voltage - Supply
2.7 V ~ 5.5 V