Sharp Microelectronics GM5BW96320A Bulk sales (1 piece or more)
4.7 701 ratings
GM5BW96320A main image
Model Number
GM5BW96320A
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Datasheet
GM5BW96320A PDF
Description
LED COOL WHITE SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Color
White
Configuration
Standard
Lens Color
Lens Transparency
Millicandela Rating
1400mcd
Lens Style
Round with Flat Top
Lens Size
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.3V
Current - Test
20mA
Viewing Angle
Mounting Type
Surface Mount
Wavelength - Dominant
Wavelength - Peak
Features
Package / Case
2-PLCC
Supplier Device Package
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)
1.90mm