SETsafe | SETfuse SCL10D-13 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 893 ratings
SCL10D-13 main image
Model Number
SCL10D-13
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
Datasheet
SCL10D-13 PDF
Description
INRUSH CURRENT LIMITING THERMIST
In Stock : 2122
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
Series
D-13
Packaging
Bulk
Product Status
Active
R @ 25°C
10 Ohms
Tolerance
Current - Steady State Max
5 A
R @ Current
130 mOhms
Diameter
0.512" (13.00mm)