Rubycon 80ZLJ680M18X25 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 788 ratings
80ZLJ680M18X25 main image
Model Number
80ZLJ680M18X25
Datasheet
80ZLJ680M18X25 PDF
Description
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
80 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.375 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.5 A @ 100 kHz
Impedance
36 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)