Rubycon 50TPV330M10X10.5 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 804 ratings
50TPV330M10X10.5 main image
Model Number
50TPV330M10X10.5
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
50TPV330M10X10.5 PDF
Description
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
TPV
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)