Rubycon 50THV22M6.3X8 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 719 ratings
50THV22M6.3X8 main image
Model Number
50THV22M6.3X8
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
50THV22M6.3X8 PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
THV
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
67.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
150 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)