Rubycon 50PZH150M10X11 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 782 ratings
50PZH150M10X11 main image
Model Number
50PZH150M10X11
Datasheet
50PZH150M10X11 PDF
Description
CAP ALUM POLY HYB 150UF 50V T/H
In Stock : 1948
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
PZH
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Hybrid
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
170 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.4 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)