Rubycon 35ZLJ680M10X25 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 665 ratings
35ZLJ680M10X25 main image
Model Number
35ZLJ680M10X25
Datasheet
35ZLJ680M10X25 PDF
Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
In Stock : 937
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.595 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.9 A @ 100 kHz
Impedance
24 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)