Rubycon 35PZS270M10X9 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 708 ratings
35PZS270M10X9 main image
Model Number
35PZS270M10X9
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
35PZS270M10X9 PDF
Description
CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V T/H
In Stock : 2211
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
PZS
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Hybrid
Capacitance
270 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
300 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)