Rubycon 35PZJ330M10X9 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 892 ratings
35PZJ330M10X9 main image
Model Number
35PZJ330M10X9
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
35PZJ330M10X9 PDF
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 35V T/H
In Stock : 3962
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
PZJ
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Hybrid
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
140 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.8 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)