Rubycon 35PHV330M10X12.5 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 626 ratings
35PHV330M10X12.5 main image
Model Number
35PHV330M10X12.5
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
35PHV330M10X12.5 PDF
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 35V SMD
In Stock : 3870
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
PHV
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Hybrid
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
205 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.1 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.504" (12.80mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)