Rubycon 25ZLS330MEFC8X11.5 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 814 ratings
25ZLS330MEFC8X11.5 main image
Model Number
25ZLS330MEFC8X11.5
Datasheet
25ZLS330MEFC8X11.5 PDF
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
In Stock : 128
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ZLS
Packaging
Bulk
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
495 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
900 mA @ 100 kHz
Impedance
62 mOhms
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)