Rubycon 25ZA22M5X7 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 764 ratings
25ZA22M5X7 main image
Model Number
25ZA22M5X7
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
25ZA22M5X7 PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
ZA
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
350 mA @ 100 kHz
Impedance
270 mOhms
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)