Rubycon 25PZF330M10X9 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 883 ratings
25PZF330M10X9 main image
Model Number
25PZF330M10X9
Datasheet
25PZF330M10X9 PDF
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V T/H
In Stock : 986
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
PZF
Product Status
Active
Type
Hybrid
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)