Rubycon 25MU156MD35750 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 664 ratings
25MU156MD35750 main image
Model Number
25MU156MD35750
Datasheet
25MU156MD35750 PDF
Description
CAP FILM 15UF 20% 25VDC 2220
In Stock : 206
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
PMLCAP®, MU
Packaging
Cut Tape
Capacitance
15 µF
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
25V
Dielectric Material
Acrylic, Metallized
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)