Rubycon 10TZV680M8X10.5 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 792 ratings
10TZV680M8X10.5 main image
Model Number
10TZV680M8X10.5
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
10TZV680M8X10.5 PDF
Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
TZV
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz
Impedance
160 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)