Rubycon 10MS522MEFC5X5 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 685 ratings
10MS522MEFC5X5 main image
Model Number
10MS522MEFC5X5
Datasheet
10MS522MEFC5X5 PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
In Stock : 1301
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Bulk
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
30 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
45 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)