Rubycon 100ST152M3216 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 770 ratings
100ST152M3216 main image
Model Number
100ST152M3216
Datasheet
100ST152M3216 PDF
Description
CAP FILM 1500PF 20% 100VDC 1206
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Series
PMLCAP®, ST
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
1500 pF
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
100V
Dielectric Material
Acrylic, Metallized
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)