Rubycon 100MU104KB23225 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 730 ratings
100MU104KB23225 main image
Model Number
100MU104KB23225
Manufacturer
Rubycon
Datasheet
100MU104KB23225 PDF
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 1206
In Stock : 168
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Rubycon
Series
PMLCAP®, MU
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
100V
Dielectric Material
Acrylic, Metallized
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)