Rohm Semiconductor MCH155CN331KK Bulk sales (1 piece or more)
4.9 867 ratings
MCH155CN331KK main image
Model Number
MCH155CN331KK
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Datasheet
MCH155CN331KK PDF
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0402
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
330 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)