RF Solutions LAMBDA80-24S In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 774 ratings
LAMBDA80-24S main image
Model Number
LAMBDA80-24S
Manufacturer
RF Solutions
Datasheet
LAMBDA80-24S PDF
Description
RF TXRX MODULE TRACE ANT SMD
In Stock : 97
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
RF Solutions
Series
LAMBDA80
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Digi-Key Programmable
Not Verified
RF Family/Standard
Protocol
LoRa™
Modulation
FSK, GFSK
Frequency
2.4GHz ~ 2.5GHz
Data Rate
2Mbps
Power - Output
12.5dBm
Sensitivity
-132dBm
Serial Interfaces
SPI
Antenna Type
Integrated, Trace
Utilized IC / Part
SX1280
Memory Size
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.7V
Current - Receiving
4.8mA
Current - Transmitting
24mA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C