Pulse Electronics YA3406WN (1 Box)
4.9 742 ratings
YA3406WN main image
Model Number
YA3406WN
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
YA3406WN PDF
Description
ANT YAGI 406-435MHZ 11DBI N-FEM
In Stock : 74
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Yagi
Packaging
Box
Product Status
Active
RF Family/Standard
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
415MHz
Frequency Range
406MHz ~ 435MHz
Antenna Type
Directional Antenna
Number of Bands
1
VSWR
2
Return Loss
Gain
11.5dBi
Power - Max
300 W
Features
Termination
N Type Female
Ingress Protection
Mounting Type
Pole Clamp
Height (Max)
42.250" (107.32cm)