Pulse Electronics W6102B0100 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 832 ratings
W6102B0100 main image
Model Number
W6102B0100
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
W6102B0100 PDF
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
In Stock : 99
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group
Wide Band
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
Antenna Type
Flat Patch
Number of Bands
2
VSWR
2
Return Loss
Gain
6dBi
Power - Max
3 W
Features
Cable - 100mm
Termination
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection
Mounting Type
Adhesive
Height (Max)
0.008" (0.20mm)