Pulse Electronics W3538E0150 (1 Tray)
4.6 841 ratings
W3538E0150 main image
Model Number
W3538E0150
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
W3538E0150 PDF
Description
RF ANT 850/900MHZ PCB TRAC 150MM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Tray
Product Status
Active
RF Family/Standard
Cellular
Frequency Group
Wide Band
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range
824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type
PCB Trace
Number of Bands
5
VSWR
Return Loss
-3dB, -6dB
Gain
1.5dBi, 4.5dBi, 3.9dBi
Features
Cable - 150mm
Termination
MMCX Male
Ingress Protection
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.028" (0.70mm)