Pulse Electronics ST4-56B34 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 723 ratings
ST4-56B34 main image
Model Number
ST4-56B34
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
ST4-56B34 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Split Bobbin Plug-In
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Laminated Core
Voltage - Primary
115V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 28V, Series 56V
Current - Output (Max)
Parallel 220mA, Series 110mA
Primary Winding(s)
Single
Secondary Winding(s)
Dual
Center Tap
No
Power - Max
6VA
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pin
Size / Dimension
41.40mm L x 33.27mm W
Height - Seated (Max)
33.27mm