Pulse Electronics SPWH21918 (1 Bag)
4.9 886 ratings
SPWH21918 main image
Model Number
SPWH21918
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
SPWH21918 PDF
Description
ANT SP WHIP 1-4W 918M SMA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bag
Product Status
Active
RF Family/Standard
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
918MHz
Frequency Range
863MHz ~ 973MHz
Antenna Type
Whip, Straight
Number of Bands
1
VSWR
Return Loss
Gain
Features
Termination
SMA Female
Ingress Protection
Mounting Type
Connector Mount
Height (Max)
3.000" (76.20mm)