Pulse Electronics SPHL21167 (1 Bag)
4.7 604 ratings
SPHL21167 main image
Model Number
SPHL21167
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
SPHL21167 PDF
Description
ANT SP HELIC 1-4W 167M SMA F T
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bag
Product Status
Active
RF Family/Standard
Frequency Group
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band)
167MHz
Frequency Range
160MHz ~ 174MHz
Antenna Type
Helical
Number of Bands
1
VSWR
Return Loss
Gain
Features
Termination
SMA Female
Ingress Protection
Mounting Type
Connector Mount
Height (Max)
8.000" (203.20mm)